Turbo Tłumacz

Piotr S.

Tłumaczę: hiszpański polski

Język ojczysty: polski

Specjalizacja:

Software / IT, Sztuka / architektura, Techniczne / inżynieria, Technologia / Innowacje, Transport / spedycja, Turystyka / podróże, Dziennikarstwo / Media, Filmy / Muzyka, Finanse / Biznes / Forex, Historia / Archeologia, Literatura / wydawnictwo, Lokalizacja stron, gier i aplikacji, Moda, Motoryzacja / lotnictwo, Nauki humanistyczne, Nauki ścisłe, Ogólne, Prawo / Umowy, Reklama / marketing, Inne, Edukacja / szkolnictwo, Budownictwo / inżynieria budowlana, Internet / Startupy, Kulinarne, UE / granty, Kosmetyki / Uroda, Medycyna / farmakologia

Liczba słów przetłumaczonych w TurboTłumaczeniach: 810

O sobie

Mam 27 lat, jestem z Gdańska, choć na co dzień mieszkam w Warszawie. Zawodowo, oprócz tłumaczeń zajmuję się pracą jako pilot wycieczek.

Tworzenie przekładów od zawsze dostarczało mi dużo radości i w odróżnieniu od innych zajęć, pozwalało bardzo szybko dostrzec jego efekty – tak bezpośrednio, jako gotowy tekst, jak i pośrednio, jako zadowolenie klienta i świadomość, że przekazało się informację, lub w wypadku poezji i literatury – emocje.

Tłumaczenia w trybie “freelance” dają też bardzo daleko idącą swobodę – pracę można wykonywać praktycznie w każdym miejscu o każdej porze dnia i nocy (wystarczy internet i gniazdko elektryczne). Jest to dla mnie bardzo istotny aspekt, gdyż podróże stanowią dla mnie bardzo ważny element życia.

Jako że nie jestem nigdzie zatrudniony na pełen etat, mogę zaoferować daleko idącą dyspozycyjność.

Dodatkowo, mogę bez problemu wykonywać tłumaczenia z chorwackiego na polski/hiszpański/angielski. Tym niemniej, w tłumaczeniach na chorwacki nie czuję się zbyt pewnie (jeszcze). Podobnie sytuacja ma się z portugalskim. Oprócz tego, zamierzam w tym roku podchodzić do egzaminu na tłumacza przysięgłego z hiszpańskiego, a także “podciągnąć” mój portugalski do poziomu, który pozwoliłby mi na swobodne tłumaczenie na ten język.

Z zainteresowań pozajęzykowych mogę wymienić (oprócz wspomnianych wcześniej podróży) literaturę współczesną, oraz grafikę oraz aikido.

Pozdrawiam serdecznie,
Piotr Sagan