Turbo Tłumaczka

Mirosława J.

Tłumaczę: angielski fiński niemiecki polski

Język ojczysty: angielski, polski

Specjalizacja:

Software / IT, Sztuka / architektura, Techniczne / inżynieria, Technologia / Innowacje, Transport / spedycja, Turystyka / podróże, Dziennikarstwo / Media, Filmy / Muzyka, Finanse / Biznes / Forex, Historia / Archeologia, Literatura / wydawnictwo, Lokalizacja stron, gier i aplikacji, Moda, Motoryzacja / lotnictwo, Nauki humanistyczne, Nauki ścisłe, Ogólne, Prawo / Umowy, Reklama / marketing, Inne, Edukacja / szkolnictwo, Budownictwo / inżynieria budowlana, Internet / Startupy, Kulinarne, UE / granty, Kosmetyki / Uroda, Medycyna / farmakologia

Liczba słów przetłumaczonych w TurboTłumaczeniach: 135684

O sobie

Wykształcenie i wiedza, jaką zdobyłam podczas studiów na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, z pewnością okaże się pomocne we współpracy z Państwem. Pięć lat studiów jak i półroczny pobyt w Finlandii nauczyły mnie przede wszystkim sposobów komunikacji międzyludzkiej, otwartości na ludzi i na wszelkie nowości pojawiające się w moim życiu, ale również radzenia sobie w nowych, czasem trudnych sytuacjach. Poszerzyły również moją znajomość języka niemieckiego, angielskiego oraz fińskiego. W 2011 ukończyłam także kurs translatorski dla osób posługujących się językiem niemieckim.
Nie jest mi obcy sposób prowadzenia korespondencji, także w językach obcych, gdyż w ramach programu studiów, jak i podczas pracy zawodowej, zdobyłam doświadczenie w zakresie tłumaczenia literatury, ale także korespondencji biurowej. Jako tłumacz brałam udział w rozmowach w ramach współpracy pomiędzy miastami partnerskimi miasta Zbąszynek z miastami z Holandii i Niemiec, oraz wykonywałam tłumaczenia ustne oraz pisemne dla gminy Krosno Odrzańskie.
Do moich obowiązków u każdego z pracodawców należały przede wszystkim kontakty z niemieckimi i angielskimi klientami. Prowadziłam i tłumaczyłam korespondencję z naszymi klientami, tłumaczyłam na i z języka niemieckiego różnego rodzaju umowy, porozumienia, prowadziłam negocjacje i odbywałam spotkania z klientami, brałam udział w targach międzynarodowych i odbiorach towaru przeprowadzanych w zakładzie produkcyjnym. Codzienny kontakt telefoniczny i korespondencyjny z klientami zagranicznymi poszerzał stale moją wiedzę i umiejętności językowe. Oprócz tego prowadziłam rejestry zamówień, wystawiałam faktury, współpracowałam stale z działem księgowości, prowadziłam gospodarkę magazynową podległych mi magazynów, poszukiwałam nowych klientów.