POLISH YOUR POLAND, czyli o relacjach obcokrajowców z Polską, Polakami i językiem polskim

Dodany przez Anna


Opublikowany czerwiec 26, 2015


Open-uri20180606-15650-lkz55h?1528278492

Polski język zdecydowanie jest jednym z najtrudniejszych na świecie. Ale nie tylko to sprawia, że obcokrajowcom mieszkającym w Polsce jest czasami trudno się z nami dogadać.


Często wręcz nie zdajemy sobie sprawy z tego, że coś, co dla nas jest oczywiste zrozumiałe, dla kogoś z innego kraju wcale takie nie jest. Z różnic językowych i kulturowych wynikają czasami tragiczne, ale na szczęście częściej zabawne sytuacje.

I właśnie na tych drugich będziemy się skupiać w serii filmików, w których prosimy obcokrajowców mieszkających w Polsce o opowiedzenie o swoich doświadczeniach z Polską i Polakami.

Zaczynamy od Sama Cooka - założyciela firmy James Cook Publishing, który zatrudnił dużą grupę polskich pracowników w Krakowie i razem z nimi tworzy wiele ciekawych projektów. I o ile oni nie mają problemów ze zrozumieniem Sama, a o tyle w drugą stronę bywa... różnie.

Zobaczcie poniższy filmik, aby dowiedzieć się, czego Sam nauczył się mieszkając w Polsce i posłuchajcie, jak brzmi jego wersja "twarożka ze szczypiorkiem" ;).

https://www.youtube.com/watch?v=2APhSGszJRE