Strona wielojęzyczna. Co robić gdy używa się Wordpress

Opublikowany przez Mariusz

Opublikowany wrzesień 19, 2018


Wpis_wordpress

Strona internetowa to wielkie miasto zamieszkiwane przez miliardy osób mówiących w ponad stu różnych językach. Zakładając nową witrynę, niezależnie od tego czy to blog, na którym chcemy opowiadać o naszych przygodach, czy też sklep internetowy służący do sprzedaży różnych produktów, przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie: w jaki target należy celować i w związku z tym jaki język wybrać do komunikacji. Może zdarzyć się, tak jak w przypadku stron internetowych, iż promocja marki lub działania dążące do zwiększenia rozpoznawalności start-up, będą wymagały stworzenia wielojęzycznej witryny, dopasowanej do wymogów językowych, również tych użytkowników, którzy nie posługują się językiem polskim.

Cały wpis

5 rad jak zarządzać firmową stroną na Facebooku

Opublikowany przez Mariusz

Opublikowany wrzesień 12, 2018


Web

Promowanie swojej pracy w Internecie obecnie stało się koniecznością dla wszystkich firm. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym przedsiębiorcą, czy Dyrektorem Generalnym startupu, niekorzystanie z sieci społecznościowych, które pozwalają dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, w znaczący sposób wpływa na zmniejszenie możliwości rozwoju twojej działalności. Posiadający 2,2 miliardów zarejestrowanych użytkowników Facebook jest doskonałym narzędziem, aby rozpocząć promocję własnej marki, jednak zarzadzanie stroną na Facebooku to nie to samo co zarządzanie swoim profilem. Poniżej przedstawiam 5 rad, jak najlepiej wykorzystać narzędzia promocyjne oferowane przez portale społecznościowe Marka Zuckerberga.

Cały wpis

Znajomość języków obcych, a zawody nieinformatyczne w branży IT - co łączy te dwie dziedziny kariery zawodowej?

Opublikowany przez Konrad Bielawski

Opublikowany sierpień 30, 2018


It_work

Nie jest tajemnicą, że branża IT jest od lat na czołowych miejscach w rankingu zarobków. Oczywiście najbardziej poszukiwani i najlepiej opłacani są programiści. Ale IT to nie tylko twórcy oprogramowania; to również spora grupa specjalistów wspomagających ich pracę i wdrażających jej produkty. Polscy specjaliści z branży IT cieszą się bardzo wysoką renomą u zagranicznych, w tym anglojęzycznych pracodawców.

Cały wpis

Pisanie tekstów na strony internetowe. 5 porad, aby przyciągnąć uwagę czytelników

Opublikowany przez Mariusz

Opublikowany sierpień 10, 2018


Pisac

Słowa różnią się między sobą. Ich skuteczność zależy od tego skąd i jak je odczytujemy. W ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat przeszliśmy od słów drukowanych na papierze do tych utworzonych przez drobne piksele, które widzimy na ekranach naszych smartfonów i komputerów. Zmienił się w sposób czytania i w konsekwencji również proces pisania uległ zmianie. Sama umiejętność pisania nabyta w szkole nie wystarczy. Poniżej przedstawiam pięć porad dotyczących pisania ciekawych tekstów na strony internetowe.

Cały wpis

Najlepsze platformy do tworzenia wielojęzycznej strony internetowej – CZĘŚĆ II

Opublikowany przez Mariusz

Opublikowany sierpień 06, 2018


Part2

Jak widzieliśmy w pierwszej części tego artykułu w zeszłym tygodniu, platformy do tworzenia stron internetowych to idealne rozwiązanie dla osób prywatnych i małych firm, które chcą stworzyć stronę internetową, niekoniecznie wynajmując programistę i decydując się na większe koszty. Wyzwanie polega na znalezieniu najlepszej dostępnej platformy, która najlepiej zaspokoi Twoje potrzeby jako przedsiębiorcy. Możliwości jest wiele ... ale skąd wiedzieć, jakie jest najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy? Spróbujemy to wyjaśnić, aby pomóc Ci wybrać najlepszą platformę, przeglądając zalety i wady najpopularniejszych alternatyw.

Cały wpis