Blockchain w świecie tłumaczeń

Opublikowany przez Mariusz

Opublikowany listopad 14, 2018


Blockchain

Przyszłość technologii ma nowe imię - Blockchain. Ale co tak naprawdę oznacza ten termin? Blockchain opiera się na rozproszonej bazie danych. Użytkownicy dzielą między sobą dane, a każda zmiana w tych danych wymaga uwierzytelnienia i zgody ze strony wszystkich użytkowników. W jaki sposób? Dane ułożone są w bloki. Przy zmianie zawartości bloku, do poprzedniego dodaje się nowy, aktualny blok. W ten sposób tworzy się łańcuch zaszyfrowanych i ułożonych w kolejności chronologicznej danych. Dane te nie mogą być modyfikowane bez zgody użytkowników Blockchain. Oznacza to, że baza danych nie jest uzależniona tylko od jednego użytkownika, ale od wszystkich korzystających z systemu, co sprawia, iż staje się bardziej bezpieczna.

Cały wpis

Jak prowadzić wielojęzyczny profil na Instagramie?

Opublikowany przez Mariusz

Opublikowany listopad 08, 2018


Insta

Głównym celem prowadzenia profilu na Instagramie jest publikowanie zdjęć i wideo, Nie oznacza to jednak, że można zaniedbać stronę redakcyjną tego medium, tj. opisy postów, czyli historie stojące za każdym zdjęciem, teksty na Stories czy biografię profilu. A kiedy mowa o tekstach, należy również wziąć pod uwagę język lub języki, które pomogą nam w dotarciu do właściwego targetu użytkowników. Poniżej przedstawiam parę rad jak zarządzać wielojęzycznym kontem na Instagramie.

Cały wpis

Jak napisać CV w języku angielskim?

Opublikowany przez Mariusz

Opublikowany październik 24, 2018


Cv

Tłumaczenie CV na język angielski może być wyzwaniem, jeżeli Twoje słownictwo nie jest wystarczająco bogate. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą ci rozwiązać ten problem.

Cały wpis

Jak wykorzystać lokalne SEO

Opublikowany przez Mariusz

Opublikowany październik 19, 2018


Seo1212

Jak być widocznym w wyszukiwarce. To pytanie, które powinny zadawać sobie wszystkie firmy, również te oferujące usługi związane z określonym obszarem geograficznym. Może wydawać się nonsensem, jednak dla firm działających w konkretnym regionie np. hoteli, b&b, restauracji, sklepów z produktami lokalnymi, zdobycie widoczności w wyszukiwarce Google, a w szczególności w wynikach ograniczających się do określonego obszaru staje się coraz bardziej istotne. Natomiast dla poprawienia pozycjonowania w SERP, stronie rezultatów Google, kluczową rolę odgrywa aktywacja lokalnego SEO, procesu optymalizacji swojej strony internetowej, który dąży do podniesienia pozycji w wyszukiwarkach.

Cały wpis

Tłumaczenia uwierzytelnione (przysięgłe) — dla kogo i za ile?

Opublikowany przez Dagmara

Opublikowany październik 10, 2018


Przysiegly

Dzisiejszy wpis poświęcamy tłumaczeniom dokumentów urzędowych, których wykonanie wymaga nie tylko wiedzy, ale również odpowiednich i zweryfikowanych kwalifikacji od tłumaczy. Jaki rodzaj przekładu możemy określić tłumaczeniem uwierzytelnionym (przysięgłym) i jaką rolę w jego sporządzeniu odgrywa tłumacz przysięgły?

Cały wpis