Czy Norwegia jest w Unii Europejskiej i inne ważne informacje

Opublikowany przez Mariusz

Opublikowany listopad 29, 2019


Nor-tt-blog

Zagadnienia związane z Unią Europejską nie wszystkim są doskonale znane. Jakie są organy nadzorujące działanie tej organizacji? Ile krajów należy do Wspólnoty? Jakie są największe atrakcje tych państwa? Czy Norwegia jest w Unii Europejskiej? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Cały wpis

Jak rozpocząć pracę za granicą? Praktyczny poradnik

Opublikowany przez Mariusz

Opublikowany listopad 21, 2019


Work

Myślisz o podjęciu pracy za granicą, jednak nie wiesz, jak się za to zabrać? Istnieje kilka podstawowych rzeczy, o których musisz pamiętać, zanim wyjedziesz. Część z nich dotyczy samych przygotowań, niezbędnych do wykonania podczas przebywania jeszcze w Polsce. Jak wyjechać za granicę do pracy? Poznaj praktyczne wskazówki.

Cały wpis

Jak dostać pobyt stały w USA i Kanadzie?

Opublikowany przez Mariusz

Opublikowany listopad 15, 2019


Kanada-usa

Polska spełniła wymagania obowiązku starania się o wizę do USA. Udogodnienie to odczują jednak wyłącznie osoby, które chcą wyjechać tam na okres nieprzekraczający 3 miesięcy i wyjeżdżający wyłącznie w celach turystycznych. Na nieco dłużej można wyjechać do Kanady, a dokładnie - na 6 miesięcy. Podjęcie jednak pracy w obu krajach wymaga uzyskania wizy pracowniczej, a następnie jej systematycznego odnawiania. Dlatego pracując tam przez dłuższy czas, warto zastanowić się nad tym, jak otrzymać pobyt stały w USA i Kanadzie.

Cały wpis

Pobyt stały w krajach Unii Europejskiej

Opublikowany przez Mariusz

Opublikowany listopad 08, 2019


Uniaeurop

Żyjąc na emigracji przez dłuższy czas, w pewnym momencie zaczniesz zastanawiać nad tym, aby uzyskać pobyt stały w danym kraju Unii Europejskiej. Chociaż dokument ten nie jest obowiązkowy, to jego posiadanie ułatwia kontakty z urzędami podczas załatwiania spraw administracyjnych. Nie będziesz musiał już więcej wykazywać m.in. posiadania stałego zatrudnienia, wystarczających środków na utrzymanie czy ważnego ubezpieczenia zdrowotnego. Jednym słowem - będziesz traktowany dokładnie tak samo, jak ktoś, kto się urodził w danym państwie. Przynajmniej z czysto prawnego punktu widzenia.

Cały wpis

Ekspansja firm na rynki zagraniczne i tłumaczenie programu - 3 porady od CONREGO

Opublikowany przez Łukasz Krawczuk

Opublikowany październik 31, 2019


Ekspansja-firm

W CONREGO pracuję od dwóch lat i zajmuję się obsługą klientów. Z tego co pamiętam, stanowisko zostało utworzone właśnie z myślą o ekspansji na rynki zagraniczne. Kiedy zaczynałem, nie mieliśmy ani jednego klienta spoza Polski. Dzisiaj regularnie pracujemy z firmami z całego świata. Wymagało to dużego nakładu pracy i znalezienia rozwiązań do problemów, z których wcześniej nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy.

Cały wpis